AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami pracowity weekend na drogach powiatu. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło do czterech niegroźnych kolizji. Zatrzymano nietrzeźwych kierujących, kierujących z obowiązującym zakazem do prowadzenia i cofniętymi uprawnieniami.

W piątek (17.02.23) w Ostródzie przy ul. 11 go Listopada patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 43-latka kierującego rowerem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Za swoje przewinienie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

Również w piątek (17.02.23) w Łukcie przy ul. Warmińskiej policjanci tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierującego pojazdem marki opel. W trakcie kontroli przy wymienionym ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyznę doprowadzono do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy zarzut za posiadanie substancji zabronionych.

W sobotę (18.02.23) w Ostródzie przy ul. 11-go Listopada patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 54-latka, który kierował pojazdem marki mercedes będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, pojazd przekazano osobie wskazanej. Wyżej wymienionego po wykonaniu czynności zwolniono.

Tego samego dnia (18.02.23) w miejscowości Samborowo w gminie Ostróda, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki skoda, którego kierujący 32-latek, posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sporządzono niezbędną dokumentację, a pojazd przekazano osobie wskazanej.

W niedzielę (19.02.23) dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Miłomłynie na jednej ze stacji paliw 57-letni kierujący po tym jak dokonał tankowania paliwa na kwotę 240,- złotych nie uiścił za nie opłaty. Ciągle jednak przebywał na terenie stacji rozmawiając przez telefon w swoim samochodzie. Nie reagował na konieczność uregulowania należności. Po przybyciu na miejsce policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego i wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację celem jej przekazania do sądu. Pojazd przekazano osobie wskazanej, która również uregulowała należność za zatankowane paliwo.

Wczoraj (19.02.23) w Morągu przy ul. 11-go Listopada policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi, który nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Na 34-latka nałożono mandat karny. W trakcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna decyzją Starosty Ostródzkiego ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentację celem jej przekazania do sądu. Pojazd przekazano wskazanej osobie.

Tego samego dnia (19.02.23) przy ul. Parkowej w Małdytach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego skuterem marki romet. 42-latek kierował swoim jednośladem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili w jego organizmie.

Natomiast w Ostródzie przy ul. 11-go listopada, patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd osobowy marki volkswagen, którego kierujący 39-letni mężczyzna poruszał się pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz z popełnionego wykroczenia będzie tłumaczył się przed sądem.

W niedzielę (19.02.23) w Miłomłynie, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował pojazdem marki peugeot będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej. Wyżej wymienionego po wykonaniu czynności zwolniono.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!