AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli doszło do 9 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został ujęty przez policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w czasie wolnym od służby.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Pracowali na miejscu 9 niegroźnych kolizji.

W tym czasie w ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców. W sobotę (25.01) około godz. 20:00 w Małdytach policjant z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będąc w czasie wolnym od służby zauważył jadącego volkswagena, którego styl jazdy wydał się podejrzany. Kierowca jechał niepewnie, powoli co mogło wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz postanowił działać. Zabrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce patrol. Jego podejrzenia okazały się słuszne. 44- letni kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przez policjantów ostródzkiej drogówki w niedzielę (26.01) około godz. 19:00 w Ostródzie. Badanie 44- latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile tej substancji.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!