AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 4 kolizji i 1 wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 4 kolizji i jednego wypadku drogowego.

W sobotę (22.02) około godz. 6:30 w m. Drynki 32- letni kierowca opla z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. Podróżował z trzema pasażerami. Dwóch z nich z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Również w sobotę, wieczorem, policjanci z Morąga otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu pijanego kierowcy forda, który miał jechać tzw. „wężykiem”. Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli i potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Siedzący za kierownicą 54- latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również sami mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!