AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach regionu. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Weekend to dla wielu mieszkańców naszego powiatu czas odpoczynku i podróży. Dla policjantów każdy weekend to czas wzmożonej pracy oraz licznych akcji profilaktycznych. Wszystko po to, by każdy mógł czuć się bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do celu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych kolizji. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego.

W minioną sobotę (29.03) około godz. 20:00 policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 49- letniego kierowcę audi. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało, że znajduje się od w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, mężczyzna stracił swoje prawo jazdy a sporządzona przez policjantów dokumentacja trafi do sądu.

W niedzielny poranek (01.03) około godz. 7:30 w Miłomłynie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Siedzący za kierownicą 42- latek miał w organizmie ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później w m. Naprom policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który wykazał się nieodpowiedzialnością i wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. O dalszym losie 40- letniego kierowcy również zadecyduje sąd.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!