AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze pracowali na miejscu 3 kolizji oraz jednego wypadku drogowego. Prowadzili również kontrole prędkości w terenie zabudowanym.

Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu to priorytet ostródzkich policjantów. Funkcjonariusze ostródzkiej drogówki przez cały czas prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwracają na prędkość z jaką poruszają się kierowcy w terenach zabudowanych oraz na tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów, którzy są szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali kierowcy volkswagena prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 3 kolizji drogowych. Policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę około godz. 20:00 na terenie gminy Małdyty. Kierowca mercedesa na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2025 roku.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!