Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Czas długiego czerwcowego weekendu okazał się być tragiczny w skutkach na drogach powiatu ostródzkiego. Policjanci pracowali na miejscu 5 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby a 4 zostały ranne. Nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących.

Od czwartkowego  popołudnia do dzisiejszego poranka na terenie naszego powiatu doszło do 15 niegroźnych kolizji drogowych. Niestety tym razem nie zabrakło wypadków drogowych. Policjanci pracowali na miejscu 5 zdarzeń drogowych, w których zginęły 3 osoby a 4 zostały ranne.

Najtragiczniejsze w skutkach okazały się dwa zdarzenia. Najpierw doszło do śmiertelnego potracenia pieszego na pasach. Miało to miejsce w sobotni poranek (13.06.2020r.) na ul. Mickiewicza w Ostródzie. Niestety na skutek poniesionych obrażeń 80-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.

Drugi tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce nocą z soboty na niedzielę (13/14.06.2020r.) na terenie gminy Łukta. Kierujący osobowym peugeotem mężczyzna stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn W wyniku tego zdarzenia kierujący autem i jeden z pasażerów zmarli.

W miniony weekend nie obyło się również bez kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę  „na podwójnym gazie”. W ręce policjantów tym razem wpadło 6 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i spowodował wypadek drogowy. Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (12.06.2020r.) na trenie gminy Miłakowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący będąc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad autem i najechał na przydrożne drzewo. Autem tym podróżował jeszcze jeden mężczyzna, który z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala w Elblągu.

Niezmiennie, najczęstszą przyczyną wypadków drogowych wciąż pozostaje nadmierna prędkość.  Mimo tego kierujący decydują się na szybką jazdę. W miniony weekend policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy z zatrzymanych kierujących musieli się pożegnać ze swoimi dokumentami prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!