Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Za nami kolejny wakacyjny weekend. Było bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Pracowali na miejscu 12 niegroźnie wyglądających kolizji drogowych. Pomimo apeli policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. ”podwójnym gazie”.

Za nami kolejny wakacyjny weekend. Pogoda dopisała, dlatego jak co roku na drogach naszego powiatu zauważyć można było wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących dbali policjanci ostródzkiej drogówki. Co bardzo nas cieszy, był to weekend bez żadnego wypadku drogowego.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 12 kolizji. W tym czasie policjanci zatrzymali też 3 osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych, nieodpowiedzialnych kierujących miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę (25/26.07.2020)  w okolicach Sopli stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało.

Pomimo apeli o rozważną i ostrożną jazdę ostródzka grupa SPEED tylko wczoraj (25.07.2020) w Grabinie zatrzymała dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Pierwszy z nich jechał z prędkością 106 km/h a drugi z prędkością 104 km/h. Obydwaj kierujący pożegnali się ze swoim prawem jazdy a ich portfele uszczuplą się o kwotę 400 zł, bo tyle wynoszą nałożone na nich mandaty.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!