Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Za nami kolejny weekend wakacji. Ładna, słoneczna pogoda często daje złudne poczucie bezpieczeństwa. W letnie dni kierowcy czują się pewnie i chętniej dociskają pedał gazu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożną jazdę.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji oraz 3 wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło w sobotę w nocy na terenie gminy Łukta. Kierujący skodą 29- latek w celu uniknięcia zderzenia z innym pojazdem zjechał na pobocze, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę (15.08) około godz. 18:00 na terenie gminy Grunwald. 43- latek kierujący czterokołowcem typu buggy stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wraz z 43- latkiem pojazdem typu buggy jechał 26- latek. On również był pijany. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj (16.08) około godz. 17:00 w Ostródzie przy ul. Parkowej doszło do trzeciego wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń 13- letni chłopiec wtargnął na jezdnię spomiędzy zaparkowanych samochodów wprost pod nadjeżdżające bmw. Nastolatek ze złamaną nogą został przetransportowany do szpitala.

Weekend to niezmiennie czas wzmożonej pracy policjantów ostródzkiej drogówki. Policjanci podczas codziennej służby kontrolują trzeźwość kierowców, sprawdzają wyposażenie pojazdów oraz kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierujący. Nadmierna prędkość bowiem jest wciąż jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. Apelujemy więc o rozwagę i spokojną jazdę.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!