AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach regionu. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu doszło do 13 kolizji i 1 wypadku drogowego. W ręce policjantów w tym czasie trafiło dwoje nietrzeźwych kierowców.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 13 kolizji. Policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego do którego doszło wczoraj (1.11.2020 r.) na ul. 11 Listopada w Ostródzie. Według wstępnych ustaleń kierująca fordem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie zachowania ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu motorowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca motoroweru trafił do szpitala.

W miniony weekend w ręce policjantów trafiło dwoje pijanych kierowców. W sobotę (31.10.2020 r.) kilkanaście minut przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwej kierującej. Jak okazało się, 33- latka prowadząc peugeota spowodowała kolizję, uszkadzając zderzak swojego auta. Nie zważając jednak na uszkodzenia postanowiła jechać dalej. Świadkiem tego zdarzenia był zgłaszający, który podejrzewając, że kobieta jest pijana postanowił uniemożliwić jej dalszą jazdę. Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Mieszkanka Ostródy miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta straciła już swoje prawo jazdy a za nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia (1.11.2020 r.) około godz. 9:30 policjanci z Posterunku Policji w Łukcie zauważyli mitsubishi, którego styl jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Za kierownicą auta siedział 52- latek. Funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało 0,7 promila. Za popełnione przestępstwo 52- latek odpowie przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!