Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu to jeden z priorytetów policjantów ostródzkiej komendy. Każdy weekend to dla funkcjonariuszy czas wzmożonej pracy. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie i spokojnie dojechać do celu.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego miał miejsce 1 wypadek drogowy. Do zdarzenia doszło w piątek (13.11.2020 r.) około godz. 19:00 w m. Zajezierze. Według wstępnych ustaleń kierujący peugeotem 37- latek na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego zdarzenia. W miniony weekend ostródzcy policjanci pracowali także na miejscu 2 kolizji drogowych.

Niezmiennie, podczas codziennej służby policjanci ostródzkiej drogówki kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce. W ostatnim czasie obserwujemy zmienne warunki atmosferyczne. Nawierzchnia dróg jest mokra a co za tym idzie- śliska. Do tego dochodzą również spadające z drzew liście, które w połączeniu z mokrą jezdnią znacznie wydłużają drogę hamowania. Policjanci apelują więc o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie ostrożności podczas jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!