Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Weekend to dla policjantów ostródzkiej drogówki czas wzmożonej pracy. Wolne dni często oznaczają większy ruch na drogach. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym funkcjonariusze prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji drogowych. Policjanci pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego do którego doszło w sobotę (21.11.2020 r.) około godz. 12:00 na Szosie Elbląskiej. Według wstępnych ustaleń kierujący subaru 32- latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania, na łuku drogi zderzył się czołowo z fiatem. Kierowca fiata z urazami twarzy został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało, kierowca subaru znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Prawie 2 promile wykazało również badanie 25- letniego kierowcy hondy, którego w miniony weekend zatrzymali do kontroli policjanci ostródzkiej patrolówki. Ponadto, młody mężczyzna poruszał się autem mimo cofniętych uprawnień.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!