Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 14 kolizji i 1 wypadku drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą działania oraz kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 14 kolizji. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze S7 w okolicy Miłomłyna. Według wstępnych ustaleń kierująca citroenem zasnęła za kierownicą, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Do szpitala trafił jej pasażer.

Piłeś? Nie jedź!

Podczas weekendu ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się jechać „na podwójnym gazie”. Pierwszy z nich- 44- latek prowadził volkswagena mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi- 22- letni mieszkaniec powiatu prowadził motorower mając w organizmie blisko 2,5 promila.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie obaj odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!