Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Jak mówią policjanci ostródzkiej drogówki, miniony weekend minął bezpiecznie i spokojnie. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu dwóch, niegroźnych kolizji.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu dwóch, niegroźnych kolizji. W tym czasie zatrzymali dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W sobotę (23.01.2021 r.) około godz. 20:30 na terenie gm. Miłomłyn policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Jak się okazało 32- latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż stanowi to wykroczenie, mężczyzna stracił prawo jazdy a sprawa trafi do sądu.

Następnego dnia (24.01.2020 r.) około godz. 22:00 w Ostródzie policjanci ostródzkiej patrolówki zauważyli hondę, której styl jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać więc kierowcę do kontroli. Jak okazało się, za kierownicą hondy siedziała kobieta. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2,5 promila tej substancji. Kobieta straciła już swoje prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!