Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

W miniony weekend na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 17 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali w tym czasie 17 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca. W minioną sobotę (06.02.2021r.) około godz. 23:00 na trasie Turznica- Reszki 23- letni kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Młodemu kierowcy nic się nie stało. W zdarzeniu uczestniczył tylko jego pojazd. Jak się okazało, 23- latek był pijany. Miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

O wiele większy wynik alkoholu w wydychanym powietrzu miał 45- letni kierujący audi, którego do kontroli zatrzymali policjanci ostródzkiej patrolówki. Do zdarzenia doszło w miniony piątek (05.02.2021r.) około godz. 18:00 w Ostródzie. Mężczyzna ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Posiada za to aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Uwaga kierowcy!

W najbliższych dniach warunki na drogach znacznie się pogorszą. Synoptycy zapowiadają od dnia dzisiejszego intensywne opady śniegu oraz spadek temperatur. Na drogach będzie ślisko!  Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami – im gorsze warunki, tym większy odstęp.

W obecnej porze roku, istotna jest widoczność pieszych na drodze dla innych jej użytkowników. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, jak również pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary).

Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!