Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji. W sobotę doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez kierowców jak i pieszych.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu. Tak było również w miniony weekend. W ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mimo spożywanego wcześniej alkoholu. 34- letni kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ostródzkiej drogówki na ul. 11 Listopada. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na ul. Olsztyńskiej. 48- latek kierował mimo 1,5 promila w organizmie oraz mimo cofniętych uprawnień. Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji. W minioną sobotę (20.02.2021r.) około godz. 7:30 na ul. Pułaskiego w Ostródzie. 62- letni kierowca suzuki podczas manewru cofania dwukrotnie potrącił idącą chodnikiem starszą kobietę. Niestety, piesza zmarła na skutek poniesionych obrażeń. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!