AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Jak mówią, oceniają go jako bezpieczny. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 7 kolizji.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Jak mówią policjanci, miniony weekend należał do spokojnych i bezpiecznych. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. W tym czasie doszło do 7 kolizji.

Uwaga kierowcy!

Synoptycy zapowiadają załamanie pogody, silny wiatr, opady śniegu i  marznącego śniegu z deszczem. W tak zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych należy zachować ostrożność na drodze. Opady, silny wiatr, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia sprawiają, że korzystanie z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Przy tak niekorzystnych warunkach atmosferycznymi należy zachować ostrożność, przestrzegać przepisów ruchu drogowego, w tym dostosować prędkość do sytuacji na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania, jak również przejścia dla pieszych powinien obserwować drogę i jej otoczenie, zachować szczególną ostrożność, stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszym przypominamy, by również przestrzegali przepisów ruchu drogowego, nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych oraz nosili elementy odblaskowe.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Młodym kierowcom przypominamy, że nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego, ale innych osób, dla kilku chwil emocji za kierownicą.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!