AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech jest zawsze złym doradzą. Każdy kierowca prowadząc samochód czy jadąc rowerem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 8 kolizji. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w  sobotę (08.05.2021r.) około godz. 13:30 w m. Pacółtowo. Według wstępnych ustaleń kierująca audi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W trakcie weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. 34- letni kierowca bmw oraz 38- latek kierujący fiatem stracili prawa jazdy a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!