AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Na policjantach spoczywa wielka odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. To oni prowadząc kontrole drogowe, interweniując na miejscu utrudnień na drogach, reagując na zakłócenia porządku w ruchu drogowym wpływają na poziom bezpieczeństwa jego uczestników. Ten weekend pokazał, że niestety to właśnie wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników.

W trakcie minionego weekendu (14-16.05.2021 r.) policjanci pracowali na miejscu 13 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 20:00 w m. Budwity. Według wstępnych ustaleń kierujący fiatem 19- latek w wyniku wtargnięcia na drogę zwierzęcia leśnego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jedna z pasażerek- 14-latka, trafiła do szpitala.

O dużym szczęściu może mówić 35- letni motocyklista, który w sobotę około godz. 17:00 na terenie gminy Miłomłyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą. Jak się okazało, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Na szczęście nie odniósł on obrażeń. Za spowodowanie kolizji oraz jazdę bez uprawnień 35- latek został ukarany mandatem karnym.

To nie jedyne zdarzenie drogowe z udziałem jednośladu w miniony weekend. W sobotę około godz. 19:30 na ul. Weneckiej w Morągu doszło do potrącenia rowerzystki. 28- letni kierowca seata włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującej rowerem, w wyniku czego doszło do potrącenia. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Jak się okazało, 28- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 0,6 promila. Ponadto, mężczyzna kierował autem mimo cofniętych uprawnień.

W stanie nietrzeźwości pojazdami kierowali również 47- latek na terenie gminy Dąbrówno oraz 61- latek z Ostródy. Kierowcy stracili już swoje prawa jazdy a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!