Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Co bardzo nas cieszy, był to kolejny weekend bez wypadku drogowego na terenie naszego powiatu.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do11 niegroźnych kolizji. Co bardzo nas cieszy, był to kolejny weekend bez wypadku drogowego.

Piłeś? Nie jedź!

W ręce funkcjonariuszy w miniony weekend trafiło 4 kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.

W piątek (13.09.2019) około godz. 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim pijanego kierowcy. 72- latek z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie uderzył w znak drogowy. Świadkowie zdarzenia zabrali mężczyźnie kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Niespełna trzy godziny później na terenie gminy Morąg policjanci zatrzymali do kontroli bmw. Jak okazało się, za kierownicą tego auta siedział 45- latek. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promila. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, posiada natomiast aktywny sądowy zakaz ich prowadzenia.

W niedzielę (15.09.2019) w ręce funkcjonariuszy trafił 31- letni kierowca z Morąga. Mężczyzna kierował mimo spożywanego wcześniej alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila tej substancji w jego organizmie.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.
Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również sami mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)