AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. W obu zdarzeniach uczestniczyli kierowcy jednośladów.

Za nami kolejny weekend. Policjanci podsumowali ostatni dni pracy. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 9 kolizji. W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych. W obu zdarzeniach uczestniczyli kierowcy jednośladów.

Do pierwszego z nich doszło w piątek (21.05.2021r.) około godz. 18:30 w m. Tyrowo. Według wstępnych ustaleń 54- letni kierowca volkswagena rozpoczął manewr wyprzedzania nie upewniając się, czy nie jest wyprzedzany przez innych pojazd i zajechał drogę motocykliście, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Pomocy lekarskiej wymagał również 26- letni motorowerzysta, który w sobotę (22.05.2021r.) około godz. 13:00 w m. Bogaczewo na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena.

Piłeś? Nie jedź!

Mimo licznych apeli policjantów oraz akcji informacyjnych wciąż wielu kierowców wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością i wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich- 48- latek, kierował skuterem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w sobotę w Ostródzie przez policjantów ostródzkiej patrolówki. Drugi z nieodpowiedzialnych mężczyzn wpadł w ręce dzielnicowych z Łukty w niedzielę. 32- latek kierował fiatem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Również w niedzielę, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 64- latka wykazało ponad pół promila.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!