AktualnościHALO MORĄG

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Na policjantach spoczywa wielka odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. To oni prowadząc kontrole drogowe, interweniując na miejscu utrudnień na drogach, reagując na zakłócenia porządku w ruchu drogowym wpływają na poziom bezpieczeństwa jego uczestników. Ten weekend pokazał, że niestety to właśnie wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych „przeciwników”.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 11 kolizji. Jedno ze zdarzeń drogowych, w którym uszkodzonych zostało aż 9 samochodów spowodowała nietrzeźwa kierująca. Do zdarzenia doszło sobotę (19.06.2021r.) około godz. 23:00 w Morągu na ul. Wojska Polskiego. 38- latka kierująca oplem najechała na zaparkowane pojazdy, uszkadzając je. Kobieta została ujęta przez świadków zdarzenia. Była pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 0,7 promila.

W miniony weekend policjanci pracowali również na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło w sobotę (19.06.2021 r.) około godz. 7:00 w m. Jędrychówko. Według wstępnych ustaleń 20- letni rowerzysta zjechał na przeciwległy pas jezdni wprost pod wyprzedzającą go hondę. Młody kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności oraz przyczyn tego zdarzenia.

Do drugiego wypadku drogowego doszło wczoraj (20.06.2021r.) około godz. 12:00 na trasie Pelnik- Łukta. Według wstępnych ustaleń 66- letni kierujący motocyklem w trakcie jazdy zasłabł, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd się wywrócił. Motocyklista został przetransportowany do szpitala.

Nietrzeźwi za kierownicą to ogromne zagrożenie na drogach. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 4 osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazdy po alkoholu. Oprócz kierującej oplem, która uszkodziła 9 samochodów w Morągu funkcjonariusze zatrzymali 34- latkę kierującą bmw z blisko promilem alkoholu w organizmie, 29- letniego kierowcę hondy z podobnym wynikiem oraz 25- latka, który kierował oplem nie posiadając uprawnień. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!