AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Za nami kolejny weekend wakacji. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 13 kolizji. Jedną z nich spowodował kierowca jadący „na podwójnym gazie”.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 13 kolizji drogowych. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca. Do zdarzenia doszło w niedzielę (25.07.2021 r.) około godz. 4:30 na drodze S7 na wysokości Ostródy. Kierujący renault 26- latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu, uderzył w barierę i dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało blisko 1,5 promila.

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!