AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

14 kolizji, 2 pijanych kierujących i rowerzysta w stanie nietrzeźwości. To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu doszło do 14 kolizji. Dwie z nich spowodowane były przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce w piątek około godz. 15:00 w Kajkowie. Według wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem 25- latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Jechał sam. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad pół promila. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Do drugiej kolizji z udziałem nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego doszło wczoraj (01.08.2021 r.) około godz. 22:00 w m. Słonecznik. 63- letni rowerzysta na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił się. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, rower którym się poruszał nie miał żadnego oświetlenia.

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego

W sobotę (31.08.2021r.) około godz. 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło w Ostródzie. Zgłaszający widząc podejrzane zachowanie kierowcy opla postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Policjanci potwierdzili jego podejrzenia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 70- latka wykazało blisko 2 promile. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy a sporządzona przez nich dokumentacja trafi do sądu.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!