AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na drogach powiatu doszło do 9 kolizji. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Pomimo apeli w dalszym ciągu mundurowi zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu zdecydowali się kierować swoimi pojazdami.

W piątek (22.08.2021r.) około godz. 22:00 w Starych Jabłonkach policjanci z ostródzkiej drogówki zauważyli audi, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli i sprawdzić powód jego dziwnych manewrów. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 30- latek. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad promil tej substancji. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Ze swoim dokumentem pożegnać musiał się również 49- letni motocyklista, którego w sobotę (21.08.2021r.) zatrzymali policjanci. Mężczyzna prowadził pojazd mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie tłumaczyć się będą przed sądem.

Przed sądem odpowie również 23- letni mieszkaniec gminy Miłomłyn, który kierował autem mimo cofniętych uprawnień. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!