Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji, z czego 3 spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kobiecie, która przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h.

Kolejny weekend na terenie naszego powiatu minął w bezpiecznej atmosferze. W zdarzeniach drogowych nikt nie został ranny. Nie doszło do żadnego wypadku.

Niestety, mimo licznych apeli policjantów oraz akcji profilaktycznych, wciąż znajdują się kierowcy, którzy narażają życie i zdrowie nie tylko swoje ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji. 3 z nich spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców.

W piątek (20.09) około godz. 22:00 na drodze K16 kierujący oplem 49- latek zjechał na przeciwległy pas jezdni i wjechał do rowu. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z racji tego, że chciał uniknąć odpowiedzialności i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, 49- latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Następnego dnia (21.09) około godz. 18:00 w Ostródzie młody kierowca seata nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na jego tył. Jak okazało się 23- latek był pijany. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę (22.09) około godz. 17:00 w Morągu kierowca mercedesa uderzył w znak drogowy, uszkadzając go. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile tej substancji. Ponadto, nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Kierowco, zwolnij!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

W miniony weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h.

Zgodnie z przepisami, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

(KPP Ostróda)