Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Pomimo apeli w dalszym ciągu mundurowi zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu zdecydowali się kierować swoimi pojazdami.

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by wyeliminować z ruchu drogowego osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych
i nieodpowiedzialnych za kółkiem. Tak było również w czasie minionego weekendu, kiedy policjanci naszego regionu dokonali szeregu zatrzymań osób poruszających się na podwójnym gazie.

Niechlubnymi rekordzistami zostali dwaj mężczyźni gdzie pierwszy z nich w niedzielę (24.10.2021r.) około północy jadąc fordem ul. Przemysłową w Ostródzie został zatrzymany do kontroli drogowej.
W trakcie interwencji okazało się, że znajduje się pod działaniem alkoholu z wynikiem przekraczającym dwa promile tej substancji w wydychanym powietrzu. Skuteczne zatrzymanie 25-latka było możliwe dzięki wzorowej postawie obywatelskiej jednego z mieszkańców miasta, którego uwadze nie umknął podejrzany sposób prowadzenia pojazdu .

W tym samym dniu około godz. 13:00 policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli
54-letniego mieszkańca gminy Grunwald, który z wynikiem ponad 3 promili kierował Mercedesem.

W sumie ostródzcy policjanci w trakcie minionego weekendu wyeliminowali z naszych dróg pięciu nietrzeźwych kierujących. Za swoje czyny w/w będą odpowiadali przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!