Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji. Funkcjonariusze nie odnotowali w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych kolizji drogowych. Co bardzo nas cieszy, nie odnotowaliśmy w tym czasie żadnego wypadku drogowego.

Piłeś? Nie jedź!

W miniony weekend policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich, 18- latek kierował volkswagenem mimo braku uprawnień i mimo blisko 2 promili alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów morąskiej patrolówki późnym wieczorem w piątek (04.10). W sobotę (05.10) w jednej z miejscowości w ginie Małdyty funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 50- latka kierującego volkswagenem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila tej substancji. Ponadto, nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał również 43- letni kierowca zatrzymany do kontroli przez ostródzkich policjantów.

W niedzielę (06.10) w nocy policjanci z Morąga zatrzymali do kontroli nastolatka kierującego motorowerem. Jak okazało się 16- latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1 promil. Chłopak został przekazany pod opiekę matki. Sporządzona przez policjantów dokumentacja trafi do sądu rodzinnego, gdzie podjęta zostanie decyzja o jego dalszym losie. (KPP Ostróda)