Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali 6 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, 26- latek, spowodował kolizję.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji drogowych. Na szczęście były to niegroźne zdarzenia i nie było osób rannych. Jedną z kolizji spowodował 26- letni kierowca, który wczoraj (13.10) około godz. 22:30 na ul. Piastowskiej w Ostródzie uderzył w przydrożną latarnię. Młody mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

(KPP Ostróda)