Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bezpiecznie.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Sprawcą jednej z kolizji był mieszkaniec naszego powiatu, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Wczoraj (12.01.2020) około godz. 14:00 w Morągu na ul. 11 listopada 35- latek podczas wykonywania manewru skrętu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. Jak okazało się, mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i kierował pojazdem mimo braku uprawnień. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!