AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 3 kolizji. Na szczęście, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 4 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci oceniają miniony weekend jako bezpieczny. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 3 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego.

W tym czasie policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tej grupie okazał się 43- latek, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna w sobotę (18.01) wieczorem w m. Żabi Róg stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Ponadto, nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia rano policjanci morąskiej patrolówki zatrzymali 55- latka, który z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują!

Wsiadając za kierownice jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie powodować może opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym. Podczas naszej podróży stosujmy się również do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, szczególnie do ograniczeń prędkości. Szybko zmieniająca się aura powodować może dużo niebezpiecznych sytuacji, a dostosowanie prędkości do warunków na drodze na pewno przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!