AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Za nami kolejny zimowy weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 1 wypadku i 5 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile tej substancji.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli w naszym regionie doszło do 5 kolizji. Policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (09.01.2021 r.) w okolicy m. Bynowo (gm. Miłomłyn). Według wstępnych informacji, 33- letni kierowca hondy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 33- latek jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Kierowca stracił już swoje prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W niedzielę (10.01) na terenie gm. Morąg policjanci ostródzkiej drogówki zauważyli volkswagena, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Jak okazało się kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Niespełna godzinę później, na terenie gminy Małdyty funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drugiego kierowcę volkswagena. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto, prowadził pojazd mimo braku uprawnień. Sprawa zakończy się w sądzie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!