Policyjne podsumowanie weekendu na drogach

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego. Tym razem obyło się bez wypadków drogowych. Mundurowi pracowali jedynie na miejscu 9 niegroźnie wyglądających kolizji. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. W ręce policjantów wpadł również 17-latek bez uprawnień i jego ojciec, który pozwolił kierować synowi swoim autem.

W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego obyło się bez wypadków drogowych. Policjanci pracowali jedynie na miejscu 9 niegroźnie wyglądających kolizji drogowych.

W ciągu 3 ostatnich dni mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 250 kierowców. 4 z zatrzymanych kierujących było nietrzeźwych. W ręce policjantów wpadł również nietrzeźwy rowerzysta.

Policjanci nałożyli na kierujących ponad 30 mandatów karnych – głównie za przekroczenie prędkości. Jeden z zatrzymanych mężczyzn z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w miejscu zabudowanym o 50 km/h pożegnał się z dokumentem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

W czasie weekendu mundurowi zatrzymali też 2 kierowców, którzy poruszali się pojazdami pomimo aktywnego zakazu sądowego oraz 17-latka, który nie mając uprawnień do kierowania jechał samochodem ojca.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (25.05.2019r.) w samo południe. Funkcjonariusze ostródzkiej patrolówki na jednym ze skrzyżowań w Ostródzie zauważyli stojące auto. Był to osobowy volkswagen. W aucie siedziało dwóch mężczyzn. Obydwaj nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nie było to jednak jedyne wykroczenie, które popełnili. W czasie kontroli okazało się, że ojciec postanowił przeszkolić syna przed egzaminem na prawo jazdy i ten nie mając uprawnień kierował jego samochodem. W efekcie nieodpowiedzialny ojciec i jego 17-letni syn zostali ukarani mandatami karnymi. 17-latek za jazdę bez uprawnień a jego ojciec za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej wymaganych uprawnień. Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa obydwaj mężczyźni zostali pouczeni.

(KPP Ostróda)