Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu

6 kolizji, 2 kierujących z utraconymi prawami jazdy na skutek jazdy po alkoholu. To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu doszło do 6 kolizji w wyniku, których niegroźne obrażenia odniosła jedna osoba. Niestety nadal na naszych drogach zatrzymywani są kierowcy dopuszczający się łamania tego przepisu dotyczącego kierowania pojazdami po alkoholu.

W piątek (17.12.21) w m. Kajkowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 42-letniego kierującego mercedesem, który poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał obowiązujący do 2023r. zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci ruchu drogowego ostródzkiej komendy wykazali się skutecznością również wczoraj (19.12.21) zatrzymując na drodze krajowej S7 w okolicach Miłomłyna kierującego mercedesem, którego jazda wydała im się podejrzana. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. 45-latek prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie w jego przypadku wykazało obecność około 1,5 promila alkoholu w organizmie. W/w zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd odholowano na policyjny parking.

Wymienieni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!