AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

POLISH RUN – biegnij gdziekolwiek jesteś

Promocja Polski Wschodniej i innych wspaniałych części naszego kraju, aktywizacja ludzi kochających sport i propagowanie zdrowego stylu życia to główne cele imprezy biegowej, organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli oraz Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii.

Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie  po raz pierwszy  w wyjątkowej, zmienionej formule w terminie od 10 do 20 lipca 2020 roku.

W tym roku nie spotkamy się razem na starcie i nie przekroczymy wspólnie linii mety, stając ramię w ramię z innymi biegaczami w tłumie. „Run whenever and wherever you are” (biegnij gdziekolwiek i kiedykolwiek) – to tegoroczna idea biegu Polish Run (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniesie naszą rywalizację w wymiar wirtualny.

W tym szczególnie trudnym roku przypada także wyjątkowa rocznica 40-lecia NSZZ Solidarność. Zjednoczmy się w samym sercu Naszej Europy i okażmy solidarność ze wszystkimi, których dotknęły skutki pandemii COVID-19. Mamy nadzieję, że jak co roku Polish Run będzie okazją do zgromadzenia funduszy, tym dla tych, którzy tego potrzebują. Biegając Pomagamy!

Nowa formuła Polish Run zakłada, że każdy z uczestników będzie realizował dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawia nam pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami. Będzie to świetny wstęp do prawdziwego współzawodnictwa, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w nowym kierunku. Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędzie się w sposób znany z większości imprez biegowych. Jedynym wymogiem jest ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją.

Jak co roku zapraszamy do udziału całe środowisko Polonii i jej międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii oraz wszystkich regionów współpracujących z województwami Polski Wschodniej. Zapraszamy początkujących biegaczy, amatorów oraz profesjonalistów, biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i maratończyków, stałych bywalców biegów i debiutantów. W naszym biegu Wszyscy jesteście najważniejsi.

Partnerem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna oraz Bussines & Science Poland zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody w postaci noclegów w najlepszych polskich hotelach, a niektórzy nawet na bilety lotnicze do Polski.

Sponsorem głównym tegorocznej edycji Polish Run jest Batist. Batist jest firmą działającą w sektorze titres-services, istniejącą na rynku belgijskim od 2006 r. W chwili obecnej zatrudnia ponad 500 pracowników i dociera do ponad 7000 klientów. Cieszy się zaufaniem oraz dobrą opinią dzięki wykwalifikowanej kadrze, która regularnie odbywa szkolenia zawodowe.

Więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji Polish Run na stronie www.polishrun.eu oraz profilu Domu Polski Wschodniej i Polish Run na Facebooku i Twitterze.

DO POBRANIA:
– Regulamin
– Plakat Polish Run

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!