HALO MORĄG

POLREGIO podsumowuje 2020 rok

POLREGIO podsumowuje 2020 rok: blisko 9 mld zł w umowach z samorządami, z czego większość na 10 lat i przynajmniej 385 mln kilometrów, które pokonają pociągi przewoźnika.

POLREGIO, największy przewoźnik pasażerski w Polsce, kończy rok na plusie z dobrymi perspektywami na przyszłość*. Z kontraktów wieloletnich aż 8 z 15 jest podpisanych na 10 lat, a większość pozostałych na 8 lub 6 lat. Dzięki temu spółka w perspektywie długoterminowej ma zapewnione finansowanie od samych tylko samorządów wojewódzkich na poziomie blisko 9 mld zł.

– Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z pandemią nie zwalniamy tempa. Jesteśmy jednym z nielicznych przewoźników w Polsce, który w tym roku nie przeprowadził redukcji zatrudnienia, jak również nie obniżał pensji – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO. Dzięki podpisanym umowom i wprowadzonym w spółce zmianom, możemy pracować nad programem inwestycji zarówno we własne zaplecza techniczne, jak i modernizację oraz zakup nowego taboru – dodaje Prezes Artur Martyniuk.

Do 12 grudnia 2020 r. spółka zabezpieczyła blisko 9 mld zł w umowach z samorządami wojewódzkimi na obsługę kolejowych połączeń regionalnych. Łączna praca eksploatacyjna zapewniona w kontraktach w 15 województwach, wyniesie przynajmniej 385 mln pockm (pociągokilometrów). Ta wartość może ulec zwiększeniu, wraz z otwieraniem nowych linii i jeśli samorządy zdecydują się uruchomić dodatkowe połączenia.

Już od nowego rozkładu jazdy, który wszedł w życie w całej Polsce 13 grudnia, przewoźnik otwiera nowe połączenia np. w województwach: zachodniopomorskim, podkarpackim, lubuskim, lubelskim i podlaskim. W woj. małopolskim i śląskim zwiększa do 28 par pociągów dziennie liczbę połączeń na trasie Kraków – Katowice, z których część będzie realizowana nowymi składami typu Impuls. Firma pracuje nad programem inwestycji w tabor oraz własne zaplecza techniczne, złożyła również wniosek o finansowanie do Krajowego Programu Odbudowy.

POLREGIO, największy przewoźnik kolejowy w Polsce pod względem liczby pasażerów, obsługuje blisko 27% z nich. W czerwcu i wrześniu, w okresie poluzowania ograniczeń związanych z pandemią liczba osób korzystających z połączeń POLREGIO była na poziomie zbliżonym do analogicznego okresu 2019 r.

*Zaudytowane wyniki finansowe będą opublikowane po pierwszym kwartale 2021 r.

(Polregio)

error: Nie kopiuj!!!