AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Pomniki przyrody powiatu ostródzkiego

– Oddajemy w Wasze ręce stronę internetową poświęconą pomnikom przyrody znajdującym się na terenie powiatu ostródzkiego (znajdują się na niej praktycznie wszystkie pomniki, te, których nie ma albo już nie istnieją, albo niestety nie udało nam się ich znaleźć). Na stronie znajduje się 127 opisów (pomników jest teoretycznie 156 – niektóre z drzew zostały połączone w grupy), ponad 1.600 zdjęć z terenu 9 gmin. Dodatkowo znalazły się tutaj też obiekty znajdujące się na granicy naszego powiatu – zachęcają do odwiedzania strony www.pomnikiprzyrody.pl przedstawiciele Stowarzyszenia M14StO.

Najważniejszą częścią strony jest jednak mapa pomników przyrody powiatu ostródzkiego. Po najechaniu kursorem na mapie na dany obiekt i kliknięciu, przenosimy się do opisu pomnika, gdzie znajdują się jego koordynaty, szczegółowe dane na temat wymiarów, zdjęcia, wskazówki dojazdu i różne ciekawostki na temat samych pomników lub miejsc w których się znajdują. Mało tego, klikając na strzałkę przy opisie możemy wytyczyć sobie nawigację drogową do danego obiektu. Mapa działa również na urządzeniach mobilnych.

– Staraliśmy się żeby strona była przejrzysta i intuicyjna, była swoistego rodzaju przewodnikiem turystycznym po powiecie. Mamy nadzieję, że nam się to udało. Życzymy Państwu owocnych poszukiwań, miłej lektury i satysfakcji z wędrówek po lasach, polach, alejach, miastach – wszędzie tam, gdzie pomniki przyrody się znajdują. Często dotarcie do nich i ich znalezienie wymaga nie lada wysiłku, więc należy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, prowiant i cierpliwość  -wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenia M14StO i dodają: – Dziękujemy przede wszystkim Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za zaufanie i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia, a także Powiat Ostródzki za pomoc przy organizacji konferencji podsumowującej projekt i ufundowanie nagród w konkursie „Znajdź swój pomnik przyrody” oraz Biblioteka Powiatu Ostródzkiego za wsparcie logistyczne.

Zapraszamy Państwa do odwiedzania strony www.pomnikiprzyrody.pl, polecania ją znajomym i oczywiście do wycieczek szlakiem pomników przyrody powiatu ostródzkiego.

Stowarzyszenie M14StO

error: Nie kopiuj!!!