AktualnościHALO MORĄG

Pomóż zrobić „Szlachetną Paczkę”

– Jestem wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Morągu. Zapraszam Państwa na stronę morąskiego oddziału Szlachetnej Paczki https://www.facebook.com/szlachetnymorag, ponieważ chcielibyśmy zachęcić Was do wsparcia naszej akcji – napisała do naszej redakcji Monika Belka.

– W okolicy Morąga jest nadal kilka rodzin, które nie znalazły darczyńców. Pomóc można dostarczając nawet jedną rzecz z wymienionych w listach. Rzeczy muszą być w takim stanie jak sami darczyńcy chcielibyśmy dostać jako prezent, najlepiej nowe, ale jeśli są używane i w dobrym stanie to jak najbardziej można dostarczyć je do morąskiego magazynu do końca tygodnia (12.12.2021)- mówi Pani Monika.

Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły przygotować Paczkę dla wybranej rodziny.

– Zrobienie Paczki nie jest skomplikowane! Szlachetną Paczkę robią szkoły, firmy, przyjaciele czy studenci z jednego roku studiów. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia – zapewnia Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.
Kontakt do wolontariuszki „Szlachetnej Paczki” w Morągu
Monika Belka
+48 737878213
tel. do lidera rejonu- Damiana Topolskiego
+48 505602775

Przyłącz się do Paczki!

Zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w mądrą pomoc ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin – takie cuda dzieją się w grudniowy weekend każdego roku. Wtedy wolontariusze rozwożą paczki, a wraz z nimi radość, uwagę na drugiego człowieka, zrozumienie i wsparcie, także mentalne.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!