Posiadali i rozprowadzali narkotyki

Kryminalni z Morąga zatrzymali w ciągu ostatnich 3 dni 2 osoby podejrzane o posiadania narkotyków. Jeden z nich dodatkowo odpowie za rozprowadzanie niedozwolonych substancji, a drugi za groźby i zniszczenie mienia.

W minioną niedzielę (30.06.2019) w godzinach wieczornych do Komisariatu Policji w Morągu zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów o niewłaściwym zachowaniu swojego partnera.  Z opisu kobiety wynikało, że mężczyzna od jakiegoś czasu zachowywał się agresywnie, bez powodu wszczynał awantury, niszczył przedmioty. Kobieta obawiała się o swoje życie i dlatego postanowiła przerwać milczenie. Pokrzywdzona podejrzewała, że jej partner od jakiegoś czasu zażywa narkotyki i to one w negatywny sposób wpływają na jego zachowanie. Po przyjęciu zawiadomienia policjanci zatrzymali partnera pokrzywdzonej kobiety w policyjnym areszcie. Wczoraj 30-letni mieszkaniec gminy Morąg został przesłuchany i usłyszał 3 zarzuty. Pierwszy dotyczył gróźb karalnych, drugi zniszczenia mienia, a trzeci posiadania narkotyków.

Pracując dalej nad sprawą morąscy kryminalni ustalili, od kogo 30-latek kupował marihuanę. 33-letni mieszkaniec Morąga został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także niedozwolone substancje.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a za ich rozprowadzanie do 10 lat więzienia. (KPP Ostróda)