Posiadali narkotyki, odpowiedzą przed sądem

Ostródzcy kryminalni w ciągu kilku ostatnich dni zabezpieczyli ponad 100 gramów narkotyków. Właściciele niedozwolonych substancji usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi im za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu pracowali nad sprawą posiadania narkotyków przez pewnego 19-latka i 31-letnią kobietę. Funkcjonariusze i tym razem nie pomylili się.

Na komendę jako pierwsza trafiła 31-latka. Policjanci podczas przeszukania miejsca, w którym przebywała, ujawnili ponad 60 gramów amfetaminy. Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 19-latek, który do policyjnego aresztu trafił w miniony poniedziałek (22.07.2019). W tym przypadku policjanci zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. Młody ostródzianin został osadzony w policyjnej celi i następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Jemu również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Olsztyn)