Warmia i Mazury

Postawy obywatelskie godne naśladowania

Wzorowymi postawami obywatelskimi wykazali się mężczyźni, którzy ujęli na gorącym uczynku dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich- kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi, 48- latek wciąż trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Wczoraj (18.05) około godz. 14:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna jadący drogą K15 za ciężarówką, której sposób jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca jest pijany. Pojazd jechał „wężykiem”, łapał pobocze. Zgłaszającemu udało się zatrzymać kierowcę dafa, uniemożliwić mu dalszą jazdę i przekazać go w ręce policjantów. Badanie 53- latka na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś (19.05) usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do drugiego ujęcia obywatelskiego doszło około północy w Ostródzie. Zgłaszający zauważył jadącego seata, którego kierujący wjeżdżał na krawężnik i o mało nie uderzył w barierki. Gdy zatrzymał auto zgłaszający wraz ze znajomym podeszli do niego by uniemożliwić mu ucieczkę i wezwali na miejsce policję. Mężczyźni od razu wyczuli od 48- latka silną woń alkoholu. Kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość tej substancji w wydychanym powietrzu w związku z czym została mu pobrana krew do badań. 48- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, gdzie do chwili obecnej trzeźwieje.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również sami mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!