Poszukiwana listem gończym zatrzymana w województwie podkarpackim

23-letnia mieszkanka Ostródy poszukiwana była listem gończym przez ostródzki sąd za to, że naraziła swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymana jeszcze dzisiaj trafi do zakładu karnego.

Ostródzcy kryminalni zajmujący się poszukiwaniami osób wytropili 23-letnią kobietę, za którą ostródzki sąd wydał list gończy. Praca operacyjna doprowadziła ich do województwa podkarpackiego. Poszukiwana kobieta ukrywała się w Rzeszowie. Była przekonana, że zmiana miejsca zamieszkania uchroni ją od poniesienia konsekwencji prawnych za popełnione przestępstwo. Młoda ostródzianka najbliższe dwa miesiące spędzi w zakładzie karnym. Zdecydował o tym sąd po tym, jak kobieta kompletnie pijana zajmowała się swoim dzieckiem. Sprawa była na tyle poważna, że policjanci przedstawili jej zarzut bezpośredniego narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego  uszczerbku na zdrowiu.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku popełnienia tego przestępstwa przez osoby, na których ciąży obowiązek opieki kara jest dużo surowsza i wynosi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana kobieta jeszcze dzisiaj trafi do zakładu karnego. (KWP Olsztyn)