Warmia i Mazury

Poszukiwany listem gończym w rękach ostródzkich kryminalnych

Policjanci kryminalni z ostródzkiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 40- latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo skarbowe.

W miniony poniedziałek (13.01.2020) policjanci kryminalni z ostródzkiej komendy zatrzymali osobę poszukiwaną. 40- latek poszukiwany był za przestępstwo skarbowe. Do odbycia ma 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!