Potrącenie pieszego na pasach. Zachowajmy szczególną ostrożność

56-letni mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak został potrącony przez osobowego opla astrę. Samochodem kierowała 27-lata. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i przeprowadzą teraz postępowanie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.02.2019r.) tuż po godzinie 20:00 na ulicy Grunwaldzkiej w obrębie przejścia dla pieszych. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił wstępnie, że kierująca pojazdem marki Opel Astra, 27-letnia kobieta, nie zachowała należytych środków ostrożności, w wyniku czego potrąciła prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych 56-latniego mężczyznę. Pieszy ze złamaną noga trafił do szpitala.

Obydwoje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze 27-latce zatrzymali prawo jazdy.

Pamiętajmy, że pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Kierowco, dojeżdżając do przejścia dla pieszych zwolnij i zwróć uwagę czy żaden pieszy nie zmierza na pasy. Czasem lepiej wcześniej zatrzymać się przed pasami i upewnić czy nikogo nie ma w pobliżu, tak by nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo i nie wywoływać niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

(KPP Ostróda)