AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Powiat wspiera nasz szpital w zakupie aparatu do znieczulenia

Radni Powiatu Ostródzkiego na sesji w dniu 30 kwietnia br. podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Morąg w formie dotacji celowej w wysokości 140.000 zł na zakup sprzętu medycznego – nowoczesnego aparatu do znieczulania pacjentów, używanego  w trakcie przeprowadzanych zabiegów na bloku operacyjnym w Szpitalu Miejskim w Morągu Sp. z o. o.

Szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej oraz zasady rozliczenia środków określone zostaną w umowie zawartej pomiędzy Powiatem Ostródzkim, a Gminą Morąg.

Po rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Burmistrza Morąga dot. wsparcia finansowego na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala oraz z uwagi na fakt trwających w Szpitalu Miejskim w Morągu inwestycji związanych z ogromnym nakładem finansowym Gminy Morąg zasadnym jest udzielenie wsparcia dla zapewnienia właściwych warunków leczenia pacjentów z całego Powiatu Ostródzkiego – napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Teraz podczas sesji Rady Miejskiej w Morągu, która planowana jest na 8 maja br. morąscy radni podejmą uchwałę o przyjęciu pomocy finansowej z powiatu, a wtedy dotacja w wysokości 140 tys. zł trafi do morąskiego szpitala.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!