Powiatowy etap Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
W Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa, odbył się powiatowy etap Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównym celem turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań młodych uczestników ruchu drogowego na drodze oraz zapoznanie ich z zagadnieniami udzielania pierwszej pomocy. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZSR im. W. Witosa w Ostródzie – Paweł Muszyński oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie – Dorota Mazur.
W Turnieju udział wzięły drużyny z szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego:
Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie,
Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie,
Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie,
Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie,
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie,
rywalizując w następujących konkurencjach:
test wiedzy z zasad i przepisów ruchu drogowego,
sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy,
sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu (motocykla) do jazdy,
jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.
Zmagania drużyn oceniał zespół sędziowski w składzie:
sierż. Sylwia Fijas – Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie,
Agata Michałowska – Straż Miejska w Ostródzie,
Stanisław Makowski – Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie,
Marzena Grzeszczak – Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie.
Laureatami tegorocznego Turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie im. W. Witosa. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Trzecie miejsce Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Ostródzkiego – Andrzeja Wiczkowskiego. Na zakończenie konkursu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie przeprowadzili pokaz uwalniania poszkodowanego w wypadku samochodowym, który zakleszczył się w aucie.
(Powiat Ostródzki)







