AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Powstają izolatoria i hotele dla medyka

W Ostródzie, gdzie działa szpital jednoimienny do walki z koronawirusem, uruchomiono 4 placówki, które służą za izolatorium i hotel dla medyka. 2 ostródzkie hotele pełnią funkcje izolatorium, 2 kolejne są hotelami dla medyka.

Izolatorium to miejsce dla osób, które czekają na wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Pacjenci tam izolowani będą mieć zapewnioną opiekę medyczną, zakwaterowanie i posiłki. W izolatoriach mają przebywać również osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać na zakażenie koronawirusem najbliższych. W domach będą mogli zostać jedynie ci, którzy mieszkają sami. Izolatoria mają znajdować się blisko szpitali jednoimiennych lub innych szpitali zakaźnych i placówek, które dysponują oddziałami zakaźnymi. To właśnie personel medyczny tych szpitali będzie opiekował się izolowanymi pacjentami. W izolatorium pobiera się także wymazy do badań na obecność koronawirusa.

Z kolei hotel dla medyka ma być wsparciem dla personelu medycznego – lekarzy, pielęgniarek, ratowników, zapewniając im bazę noclegową. To miejsce, w którym w czasie epidemii mogą oni odpocząć i zregenerować siły. Jest on przeznaczony dla pracowników szpitala zakaźnego w Ostródzie, którzy z obawy o bliskich, nie chcą przebywać z rodzinami.

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!