Warmia i Mazury

Pożar łodzi na jeziorze Drwęckim

Policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności pożaru łodzi, do którego doszło na jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Według wstępnych ustaleń na jednej z łodzi doszło do zapalenia się silnika. Pożar rozprzestrzenił się również na drogą łódź będącą w pobliżu. 4 osoby, w tym troje dzieci, trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:00 na przystani na jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Według wstępnych ustaleń na jednej z łodzi doszło do zapalenia się silnika. Ogień rozprzestrzenił się również na drugą łódź znajdującą się w pobliżu.

Na obu łodziach znajdowało się łącznie 13 osób, w tym 11 dzieci. Są to uczestnicy obozu żeglarskiego stacjonującego w m. Piławki.

4 osoby trafiły do szpitala z obrażeniami ciała. Jest to osoba dorosła i troje chłopców w wieku 10 lat. Posiadają oni obrażenia w postaci zwichnięć oraz złamań.

Na miejscu pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki oraz biegłym z zakresu pożarnictwa. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyn powstania ognia.

(KPP Ostróda/ fot. PSP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!