Pożar samochodu przy ul. Mickiewicza

Przy ul. Mickiewicza w Morągu palił się samochód osobowy marki bmw. Jak informuje st. kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie: – O godz. 4.09 zostaliśmy poinformowani o pożarze samochodu stojącego na parkingu przed jednym ze sklepów.

– Dwa zastępy straży pożarnej na miejscu zdarzenia pojawiły się po ok. 3 minutach od zgłoszenia, a po ok. 5 min. pożar został opanowany. Strażacy, który dojechali na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar samochodu osobowego marki bmw. Nadpaleniu uległy także zaparkowane w sąsiedztwie dwa inne pojazdy osobowe. Na miejsce została wezwana również policja. Przyczyna pożaru nieustalona– relacjonuje st. kpt. Grzegorz Różański.

Oficer prasowy ostródzkiej policji mł. asp. Anna Balińska dodaje, że: – Właściciel pojazdu w rozmowie z policjantami powiedział, że nikogo nie podejrzewa o podpalenie. Policja nie prowadzi dochodzenia w tej sprawie, co nie znaczy, że właściciel BMW nie może zmienić zdania i złożyć jeszcze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Podobne zawiadomienie mogą złożyć właściciele aut, które uległy nadpaleniu.

Po godz. 17.00 skontaktowała się z naszą redakcją mł. asp. Anna Balińska, która poinformowała, że właściciel spalonego samochodu złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Od tej pory policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie.

(red./fot. dw)