AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Poznaj atrakcje Warmii i Mazur

Nasz region przygotowuje się na przyjęcie turystów i dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się warunków. W planowaniu różnych form wypoczynku i poznawaniu atrakcji przyrodniczych, kulturowych i rekreacyjnych pomogą publikacje przygotowane z myślą o turystach.

Wersje elektroniczne tych publikacji w wygodnym formacie PDF dostępne są bezpłatnie na regionalnym portalu turystycznym [https://mazury.travel/publikacje-i-przewodniki/]. Można je przeglądać online na komputerze, tablecie czy smartfonie lub pobrać na wybrane urządzenie.

Szczególnie polecamy nowe, zaktualizowane wydania dwóch publikacji. Folder „Atrakcje turystyczne Warmii i Mazur” prezentuje najciekawsze walory przyrodnicze, zabytki, szlaki turystyczne oraz imprezy kulturalne i rekreacyjne w regionie. Podpowiada, co warto zobaczyć, które miejsca odwiedzić, jak zaplanować pobyt, by najlepiej wypocząć.

Folder „Miasteczka Cittaslow” przedstawia najciekawsze propozycje dla turystów, oferowane przez miasta należące do międzynarodowej sieci Cittaslow. Jej członkowie stawiają na upowszechnianie kultury, rekreacji i dobrej kuchni, dbanie o lokalność, przywracanie do świetności i ożywianie dawnych budowli. Aż 22 z 31 polskich miast Cittaslow leży na Warmii i Mazurach.

Wśród pozostałych publikacji można znaleźć foldery i mapy poświęcone m.in.: turystyce rodzinnej, całorocznej ofercie spa i wellness, szlakom rowerowym, drogowym i wodnym, atrakcjom historycznych i militarnym, najlepszym obiektom agroturystycznym. W zależności od zainteresowań oraz preferencji dotyczących spędzania czasu, każdy znajdzie w nich coś dla siebie i dla swoich bliskich.

Publikacje są dostępne w kilku wersjach językowych:
– polskiej
– angielskiej
– niemieckiej

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!