HALO MORĄG

Poznaj Polskę z PKP Intercity – zapraszamy do udziału w konkursie

Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie Poznaj Polskę z PKP Intercity. Na zwycięzców czekają bilety grupowe, gadżety i nagrody pieniężne. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu, kompozycji muzycznej lub pracy multimedialnej przedstawiającej miejsce, do którego uczniowie chcieliby pojechać pociągiem PKP Intercity na wycieczkę klasową. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 kwietnia.

Założenia konkursu

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do odkrywania bogactwa przyrodniczego i kulturowego naszego kraju, jak również promowanie kolei jako bezpiecznego i najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego. Tym samym organizatorzy konkursu chcą zachęcić szkoły do wybierania pociągu jako środka transportu na szkolne wycieczki po Polsce.

Zadanie konkursowe

Do udziału w konkursie zapraszamy drużyny uczniów wraz z opiekunami. Liczebność grupy powinna wynosić od 7 do 35 uczniów. Zadanie konkursowe polega na kreatywnym przedstawieniu miejsca, do którego uczniowie chcieliby wybrać się na wycieczkę szkolną pociągiem PKP Intercity. Praca może mieć formę filmu lub kompozycji muzycznej lub pracy multimedialnej.

Konkurs będzie prowadzony w dwóch etapach. W pierwszym komisja wyłoni 10 prac, które zakwalifikują się do kolejnego etapu. Najlepsze prace zostaną następnie wyłonione w głosowaniu.

Zgłoszenia do 8 kwietnia można przekazywać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – bilety grupowe, gadżety i nagrody pieniężne.

(Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie)

error: Nie kopiuj!!!